Idź do
W niedzielę 16 czerwca 2024 r. o godzinie 11.00 w Goniądzu wystartuje po raz siódmy Biebrzański Bieg Łosia.  Zapraszamy zawodników na trasę 10 km i Półmaraton Biebrzański oraz – po raz pierwszy – na 5 km! 

Celem imprezy jest promocja zdrowego stylu życia i rekreacji na świeżym powietrzu. Organizatorzy zapraszają do pięknego regionu Biebrzańskiego Parku Narodowego i okolicznych lasów. Nieprzypadkowo bieg odbywa się w Gminie Goniądz – jednej z najlepszych miejscówek w Polsce na aktywny wypoczynek na łonie prawdziwie dzikiej natury.

Mamy w tym roku bardzo duże zainteresowanie w rejestracji online. Ale zapisy możliwe będą jeszcze przed zawodami, w biurze zawodów, od godz. 8.00 do 10.00. Regulamin, przebieg trasy. Start godz. 11.00. Start i meta w parku miejskim, w centrum Goniądza.

Sławomir Moczydłowski, pomysłodawca biegów: „Biebrzański Bieg Łosia to inicjatywa oddolna, powstała 7 lat temu w Goniądzu, małym mieście na Podlasiu. W kilka osób, miłośników biegania, społeczników chcieliśmy pobudzić mieszkańców regionu do aktywności na łonie natury. Bieg przez kilka lat organizowany był na jednej trasie 10 kilometrów. Dwa lata temu zaproponowaliśmy uczestnikom kolejną opcję: półmaratonu. Rozwijamy dalej ten trend i wychodzimy naprzeciw zainteresowaniom ludzi, i w tym roku po raz pierwszy wytyczona została trzecia trasa: na 5 kilometrów.”

Zatem w 16 czerwca 2024 roku odbędą się trzy biegi równolegle, tj. na 5, 10 km i półmaraton. Spotyka się to z bardzo dobrym odbiorem amatorów biegania i ma na celu upowszechnianie zdrowego stylu życia również wśród miejscowych rodzin zamieszkujących okoliczne wsie.

Grzegorz Andrzej Dudkiewicz, Burmistrz Goniądza: „Zapraszamy do przybycia całymi rodzinami, będą atrakcje dodatkowe dla rodzin. Partner wydarzenia, Parafia Rzymskokatolicka w Goniądzu zaprasza w tym dniu na piknik rodzinny z okazji Jubileuszu 600-lecia parafii. Muzyka na żywo w cieniu wiekowych lip, w najstarszej parafii na Podlasiu to kolejny powód, żeby odwiedzić nasz piękny Goniądz. Nie zabraknie i czegoś dla ciała: smakowitości ze stoisk z tradycyjną podlaską żywnością”. 

„W dobie uzależnień od smartfonów promujemy dobrostan psychofizyczny każdego człowieka – mówi Artur Wiatr, dyrektor Biebrzańskiego Parku Narodowego. Zachęcamy do aktywnego odpoczynku na świeżym powietrzu, któremu sprzyjają piękne okolice Biebrzańskiego Parku Narodowego. Ponadto wzmacniamy współpracę na poziomie lokalnym, jednocząc siły organizatorów, którymi są trzy instytucje, osoby prywatne, parafia oraz NGO’s. Bieg Łosia to wydarzenie unikatowe w skali polskich parków narodowych i nie ma odpowiedników, a szczególnie w naszym regionie.”
Piotr Gołembiewski, Nadleśniczy Nadleśnictwa Knyszyn: „Biegacze, przyjeżdżający z całej Polski, cenią Bieg Łosia za malowniczą trasę, która przebiega w większości drogami szutrowymi i polnymi, wśród nadbiebrzańskich łąk i wsi. Biegnie przez teren największego parku narodowego i czyste lasy Nadleśnictwa Knyszyn. Zachęcam wszystkich do doświadczenia tego niezwykłego konkursu z własnego doświadczenia, bo biegnę co roku, od 7 lat.” 

Trasę wyznacza i atestuje Tadeusz Dziekoński, rodowity Goniądzanin, mistrz świata w biegu na 100 km w kategorii 60-64 lata (2010), srebrny medalista mistrzostw Europy weteranów (maraton 2012), wiceprezes Polskiego Związku Weteranów Lekkiej Atletyki i atestator tras biegowych.

Serdecznie zapraszamy do udziału i kibicowania zawodnikom w pięknych okolicznościach biebrzańskiej przyrody!

ZGŁOSZENIA i ZAPISY
1) zgłoszenia, zapisy oraz wpisowe przyjmowane będą elektronicznie oraz  w biurze zawodów  w dniu 16 czerwca  2024 od godz. 8.00-10.00. PŁATNOŚĆ TYLKO GOTÓWKĄ
2)  zgłoszenia online zostaną zawieszone 10 czerwca 2024 roku. po tym terminie zgłoszenia będą możliwe wyłącznie w biurze zawodów, w godzinach działania biura.

WPISOWE: na 5 km wynosi 40 zł, w dniu zawodów 60 zł; na 10 km wynosi 55 zł, w dniu zawodów 75 zł; na Półmaraton Biebrzański wynosi 65 zł, w dniu zawodów 80 zł.
Opłaty wnosi się przy zgłoszeniu drogą elektroniczną lub przy zgłoszeniu w dniu Biegu w biurze zawodów. Opłata nie podlega zwrotowi nawet jeśli uczestnik nie weźmie udziału w Biegu.

Program dnia: 8.00-10.30 odbiór pakietów startowych; rozgrzewka; 10.55 przejście na linię startu;  11:00 start Biegów; 12.30 zakończenie Biegów; 13.45 zakończenie Półmaratonu. Około godziny 14.15 dekoracja zwycięzców.

Zapisy.

Mapy tras na 5 km, 10 km i półmaratonu.

 
Patronat medialny: Polskie Radio Białystok  oraz TVP3 Białystok.


Zapraszają Organizatorzy:

Burmistrz Goniądza,
Biebrzański Park Narodowy,
Nadleśnictwo Knyszyn
oraz Sławomir Moczydłowski i Tadeusz Dziekoński

Kontakt: biegbiebrzanski@gmail.com

Weź ŁOŚbieg nad Biebrzą!